CENÍK

Ceník služby FlexiVPS

Flexi VPS umožňuje nepřeberné množství kombinací prostřednictvím konfigurátoru, který Vám umožní zvolit si přesně tu variantu virtuálního serveru, který bude 100% vyhovovat Vašim požadavkům.
Pokud byste potřebovali více speciální nastavení, prosím kontaktujte nás.

Jak správně vybrat

VPS server je virtualizovaný fyzický HW, reálně tak jeho chování odpovídá plnohodnotnému HW s tím, že Vám umožňuje nakonfigurovat libovolně výkonný HW a platit přesně to, co potřebujete. Klíčové faktory podle vlivu na cenu jsou dané použitou virtualizační technologií. FlexiVPS je plnohodnotná virtualizace díky které z principu dostáváte to, co si zaplatíte, vyhrazeno na serveru pouze pro sebe.

  • operační pamět serveru. Velikost operační paměti je základním kritériem určujícím cenu, nejenom, že narozdíl od disků nelze kapacitu za provozu navyšovat, ale narozdíl od CPU je to jediný parametr, kde dochází k omezení z titulu HW platformy. Používáme server s 128GB a 256GB RAM a nepoužíváme žádné kompresní nebo sdílené techniky. Proto je paměť dominantním prvkem určujícím cenu, paměť nelze z principu nijak agregovat a taky to neděláme.
  • virtuální procesor. Virtuální procesor je druhým parametrem, který ovlivňuje cenu zvolené varianty. Používáme 16ti jádrová CPU (2 nebo 4 procesory v serveru) a zákazník dostává vyhrazené konkrétní pool jádro na daném HW. Máte tedy nejen jistotu, že je zaplacený procesorový výkon vyhrazen díky pokročilé Nethost AHS virtualizační technologii pouze pro Vaši vps. Na cenu má varianta procesoru minoritní vliv.
  • I/O subsystém. Virtuální diskový a síťový řadič umožňuje spravedlivě a přesně poskytovat vyhrazené pásmo a iops pro Vaši vps. Povolené Iops jsou pro danou vps vypočteny jako kombinace RAM/CPU. Používáme výkonné Areca diskové řadiče s až 64gb RAM cache společně s 15krpms SAS disky a SSD disky v roli write-back cache.
  • velikost diskového prostoru: Ovlivňuje cenu služby flexi VPS marginálně, náklady provozovatele služby jsou hlavně z titulu zálohování a live mirroringu v rámci HA failover řešení realizovaného nad Nethost AHVH virtualizační technologií.

Co vše získáte v rámci služby Flexi VPS zdarma ?

Kvalitní VPS s nonstop monitoringem, vyhrazenou výpočetní, paměťovou, diskovou a síťovou kapacitu cloudového virtualizačního prostředí. Zálohování 50GB v pokročilém diskovém uložišti Nethost PDS. Profesionální 24/7/365 přístup zákaznické podpory.
Vnitřní operační systém VPS je námi nespravovaný, s plným přístupem. Můžeme nainstalovat vybraný OS v základní verzi, doinstalaci služeb a správu si provádíte sami.
Pokud potřebujete spravovaný hosting, prosím objednejte si službu Nethost Managed.

Ceník doplňkových služeb

Standardní parametry VPS vyhovují pro mnoho variant použití. Pro specialisty nabízíme různé doplňkové služby:

PDS cloud zálohování 4 Kč/10GB/měs.
externí monitoring 5 služeb s posíláním SMS 50 Kč/měsíc
externí dohledová služba (24/7/365) SMS/TELEFON 299 Kč/měsíc
aditivní IPv4 adresa a FW filtr pro VPS 50 Kč/měsíc
nethost HPSFW 50 pravidel (hw firewall) 150 Kč/měsíc
nethost VPS2SMS rozhraní (neomezené SMS do ČR) 300 Kč/měsíc
nethost VPS2VPN rozhraní (VPS bez umístění na internetu) 80 Kč/měsíc
nadlimitní data nix (vybrané varianty) 10 Kč/250GB/měs.
nadlimitní tranzitní data (vybrané varianty) 50 Kč/100GB/měs.
práce technika/admi­nistrátora Nethostu 180 Kč/10 min.
Ceny jsou uvedeny bez DPH.

Ceník pronájmu licencí software

Společnost Nethost je SPLA partnerem Microsoftu, nabízíme Vám tedy možnost pronájmu licencí za výhodných podmínek bez nutnosti spravovat licence. Naši vyškolení pracovníci Vám rádi bezplatně poskytnou veškeré konzultace související s licencováním Microsoft server, Microsoft SQL server a Microsoft Exchange serverů v rámci MS SPLA programu.
V rámci serverů MS Windows doporučujeme použití verze Datacenter, která je nabízena za výhodnou cenu a díky sdílení nákladů nedochází ke skokovým změnám ceny.
Pokud potřebujete jiný software, prosím kontaktujte nás.

Windows Server 2012 Datacenter zdarma *
Windows Server 2008 Datacenter zdarma *
Windows Server 2008R2/2012 Standard 400 Kč/měsíc
Windows Server Datacenter + MSSQL Standard 6600 Kč/měsíc
Windows Server Datacenter + MSSQL Web 600 Kč/měsíc
Ceny jsou uvedeny bez DPH.
* Použití je zdarma pro první placené období. Pro další období cena 50 Kč/4GB RAM/měsíc.

Pro Windows Server doporučujeme objednat minimálně 2 NVCPU a 1GB RAM, aby systém fungoval.