VIRTUÁLNÍ SERVERY

Co je virtuální server?

Efektivní a snadno modifikovatelný virtulizovaný hardware, u kterého si můžete libovolně v průběhu využívání služby měnit parametry dle aktuální potřeby. Díky tomu máte nejen pod kontrolou náklady, ale máte možnost operativně navyšovat výkon bez nutnosti restartu Vašeho virtuální serveru.

K čemu je virtuální server?

Jak můžu ušetřit s FlexiVPS?

Váš virtuální server (VPS) je jako pracovník, který vykonává své úkoly sedící u stolu na židli. Když se židle rozbije nebo už nemá místo na stole, protože má víc zakázek, jednoduše si vymění židli nebo stůl a pracuje dál. Nemusí zastavit práci a čekat dokud mu někdo neopraví židli nebo neprodlouží stůl. Podobné je to i s VPS. Pokud zjistíte, že potřebujete více paměti, procesorového času či disku, stačí říct a Váš server rázem pracuje za dva. Nebo v případě, že se některá počítačová komponenta pokazí, nemusíte čekat, až se server opraví – server se okamžitě přesune na jiný fyzický server a pokračuje ve své práci. (ušetříte za prostoje)

Z pohledu bezpečnosti je vhodné mít oddělené spolu nesouvisející služby (mail, web, intranet), každou na jednom serveru. Při použití více fyzických serverů je server pro web či intranet mnoho hodin ze dne nevyužitý a, i když pracuje málo, spotřebovává elektřinu a opotřebovávají se komponenty. Při použití více virtuálních serverů na jednom fyzickém se sdílí výkon procesoru a virtuální servery se tak mohou vzájemně doplňovat v jeho používání. Zároveň více virtuálních serverů opotřebovává jeden fyzický disk nebo paměť. (ušetříte za elektřinu a počítačové komponenty)
Další z výhod je rychlá instalace jedním kliknutím. (ušetříte připojování a zahořování počítačů

Všechny tyto výhody šetří náklady na provoz a my tak můžeme nabídnout kvalitní levné řešení pro Vaše potřeby. 

O VPS

Službu VPS provozujeme na virtualizační platformě Cloudové virtualizační služby NETHOST NLOOUD VPS, nabízíme tedy nejvyšší možnou garanci dostupnosti. Virtuální servery lze spravovat pomocí vzdáleného aplikačního prostředí (API), nebo přímo využitím webové konzole, kde lze plnohodnotně měnit parametry VPS serveru, v neomezeném počtu přidávat nové VPS servery a spravovat celý zákaznický účet, včetně kontroly nákladů.

Fyzicky provozujeme servery na Blade a Micro Cloud serverech SuperMicro. Servery jsou ve virtualizačním clusteru zajíštujícím automatickou obnovu provozu v případě selhání nebo nesplnění provozních parametrů (teplota, smart test, ecc chyby ..) na jiném node clusteru.

Data ukládáme v naší cloud platformě NETHOST NLOOUD SDS, vlastním pokročilém řešení ukládání dat pro pseudo-disk provisioning diskových partition. Systém podporuje targeting libovolného abstraktního disku (NFS, iSCSI) nebo přímo virtuální hdd device pro provozované VPS instance.